Main Page

From Ravenworld Wiki
Jump to: navigation, search

Albercik.pl
Mimo pojawiania się innowacyjnych, jak na polskie realia, technologii grzewczych, instalacje oparte na węglu kamiennym nie tracą znacząco na popularności. Są także inne sposoby na inwestowanie w srebro i złoto jak np. certyfikaty na złoto i srebro, które można nabyć na GPW lub fundusze inwestujące w metale szlachetne. Na dodatek kupując złoto na giełdzie „masz je” na rachunku maklerskim, nie posiadasz sztabki czy monety. Wyposażony w te informacje możesz zabrać się za inwestowanie w złoto i srebro. Z powodu wyjątkowej trwałości, unikalnych właściwości fizycznych i chemicznych ludzie od wieków wybierali złoto jako podstawową formę pieniądza. W ten sposób złoto stabilizuje wartość portfela inwestycyjnego w turbulentnych czasach. Teraz dodatkowego znaczenia nabiera fakt, iż fizyczne złoto pozostające pod naszą bezpośrednią kontrolą jest jedynym złotoryja info instrumentem finansowym pozbawionym ryzyka kredytowego. W przeciwieństwie do emitentów akcji, kwitów depozytowych czy obligacji, złoto nigdy nie bankrutuje Z tych wszystkich powodów wielu ekspertów radzi, aby 10-20% oszczędności trzymać w złocie. Polacy również mają coraz więcej złota w domu.

Nie dość, że zapasy srebra mają się wyczerpać wcześniej niż zapasy złota, to jeszcze jest na nie wiele większy popyt ze strony przemysłu niż na złoto. Udzielenie odpowiedzi na pytanie jak inwestować w złoto jest zgoła mniej trudne niż praktyczna odpowiedź jak inwestować na giełdzie. W obecnych czasach sytuacja na świecie jest dziwna, mamy spory kryzys, a w takich okresach złoto zwyczajowo jest w cenie i zdecydowanie trzeba inwestować w złoto. Cena srebra osiągnęła dzisiaj 37,80 dolara, co jest najwyższym poziomem od 31 lat. Z rzekomym depozytem złota w Fort Knox. Złoto tak szybko się nie skończy.

Przykładowo w Egipcie pito płynne złoto trzy razy dziennie, wierząc, że zapewni ono długowieczne życie, młodość, wigor oraz że złoto jest lekarstwem na różne choroby. Obecnie złoto stosowane jest przede wszystkim w leczeniu chorób nowotworowych (powstało 100-stronicowe opatentowane dzieło wyjaśniające oraz opisujące metodę leczenia złotem). Ale złoto to także pomoc przy chorobach zakaźnych, wenerycznych i reumatycznych. Do tego złoto pomoże w okresach wzmożonego wysiłku intelektualnego (np. Zwolennicy teorii leczenia złotem spośród leczniczych właściwości tego metalu wymieniają także alkoholizm, narkomanię, otyłość, zaburzenia trawienia, nerwicę, depresję oraz stany lękowe jako schorzenia, dla których złoto może być lekarstwem. Musi nim być srebro i złoto.

Z powodzeniem wykonywane są z niego zarówno kolie, łańcuszki, jak i pierścionki czy srebrne kolczyki Srebro doskonale nadaje się do tworzenia wszelkiego rodzaju elementów jubilerskich - od niewielkich wkrętek, po bardzo dekoracyjne kolczyki stylizowane na bogato zdobione detale w stylu vintage.

Są to papiery wartościowe będące świadectwem posiadania złota, stanowiące alternatywę dla depozytu tego kruszcu w formie materialnej. Banki a atkże inne instytucje finansowe prześcigają się w pomysłach przy konstruowaniu koszyka aktywów najwyższym potencjale generowania zysków, przykładając duża wage dla tworzenia otoczki marketingowej. Niejednokrotnie poczesne miejsce wśród takich aktywów zajmuje złoto. Jednak jest to ryzykowna forma inwestycji, ze względu na wysoką dźwignię finansową, charakterystyczna dla instrumentów pochodnych. Przyjemność obcowania z magią złota, połączona z ogromnym potencjałem zyskowności czyni inwestycje w złoto eksluzywnymi i nobilitującymi. W starożytności złoto stosowano było jako dodatek do pokarmu i płynów.

W związku z tym złoto powinno być podstawą portfela inwestycyjnego na czas giełdowej bessy i kryzysów politycznych i społecznych. W związku z tym, aby zarobić, musi nastąpić sytuacja, w której złoto szybciej zyskuje, niż dolar traci (latem 2011 właśnie coś takiego się działo), lub odwrotnie (na powyższym wykresie przełom maja i czerwca był momentem, w którym USD był bardzo mocny w stosunku do euro i złotówki).

Personal tools
Namespaces
Variants
Actions
Navigation
Toolbox